(Liečba rázovými vlnami nie je hradená zdravotnými poisťovňami)

V zariadení na Rastislavovej ul. č. 250 v Lužiankach, Nitra vykonávame liečbu ochorení a ťažkostí v oblasti pohybového aparátu rázovými vlnami prístrojom BTL 5000 SWT. Prístroj BTL 5000 SWT používa balastický princíp generovania rázovej vlny. Kinetická energia projektilu je prenesená pomocou elastického nárazu do sondy aplikátora a cez túto sondu na ošetrovanú lokalitu tela pacienta.

Biologické účinky rázovej vlny:

dochádza k zlepšeniu regenerácie a reparácie tkanív bunkovým efektom. Novotvorbou ciev v oblasti úponov šliach a svalov, zlepšeniu mikrocirkulácie a látkovej premeny, rozpusteniu vápenatých fibroblastov, dochádza k produkcii kolagénu, zníženiu napätia v tkanive a analgetickému efektu v mieste aplikácie.

Použitie rázových vĺn:

Pri chronických bolestiach v oblasti svalových úponov, šliach, kĺbových väzov a púzdier v oblasti bedrových, kolenných, členkových, plecových, ale aj malých kĺbov prstov a rúk, pri epikondilitíde lakťa, pri úponových bolestiach svalov stehna štvorhlavý sval, priťahovače a ohýbače kolien, bolesti okolo jabĺčka, úponové bolesti Achillovej šľachy, bolesti chodidiel a pätových kostí–calcar calcanei.
Ošetrenie poúrazových stavov kostí, šliach a svalov 3 týždne od úrazu. Tiež sa aplikuje na bolestivé body vo svaloch, spúšťové body bolesti.

Vedľajšie účinky všeobecne pominú v priebehu 3-7 dní opuch, začervenanie, krvné podliatiny, petechie, prechodná bolestivosť, lézie pokožky po predchádzajúcej lokálnej kortikoterapii, môže spôsobiť nežiadúcu srdcovú aktivitu.

Dávkovanie liečby:

je individuálne a riadi sa lokalitou a reaktibilitou pacienta. Všeobecne sa odporúča 3-5 aplikácií s odstupom cca 7 dní.

Následná starostlivosť:

bezprostredne po aplikácii treba pár dní dodržiavať šetriaci režim, vylúčiť záťaž, ktorá ťažkosti spôsobila.

Účinnosť liečby je podľa druhu diagnózy 60-90%. Lepšie sú výsledky, ak je liečba rázovou vlnou použitá ako metóda prvej voľby.


Objednajte sa hneď teraz

V prípade že chcete využiť naše služby, prosím kontaktujte nás a dohodnite si termín.

0948 572 703 fymed@fymed-rehabilitacia.sk